Kluby a krúžky

Kluby

M-Klub

M-klub je určený žiakov 0. až 4. ročníka ZŠ. Každý piatok prídu do školy vedúci YMCA, aby po skončení ŠK vyzdvihli deti, ktoré chodia do M-klubu. Takto je  zabezpečený bezpečný presun. V klube máme občerstvenie (chlebíky s maslom a lekvárom, čaj, malinovku), deti sa môžu hrať spoločenské hry, stolný tenis, spolu s vedúcimi súťažia v skupinách. Po krátkom odreagovaní nasleduje spoločné zamyslenie, príbeh, ktorý má slúžiť na povzbudenie, poskytuje praktickú radu do života. A potom opäť hranie, kreatívne ručné práce, rozhovory. Najťažšie sú odchody domov, lebo je tu dobre a ďalší klub bude až o týždeň…

Nájdete nás každý piatok od 16:00 do 18:00 v priestoroch Komunitného centra YMCA Nesvady (Obchodná 28, vchod  zozadu).

 

team-teamwork-kids-6510294-q9w9m4irge1q568l6us3oydljfdenp2tfta4k3ve0g

Klubík

„Klubík“ je miesto hlavne pre mamičky a oteckov (na materskej) a ich detičky. Je otvorený každý pondelok a stredu od 9:00-12:00 hod. Môžu sem prísť so svojimi detičkami, ktoré sa tu majú možnosť pohrať v peknom priestore, ktorý sme vyčlenili práve pre deti. Tento kútik je bezpečný a plný rôznych hračiek (molitanový kútik, rôzne skladačky a stavebnice, knižky, plastelína, omaľovánky…) a zaujímavostí,  ktoré tých najmenších návštevníkov určite zaujmú. Na každom Klubíku sú prítomne dobrovoľníčky, ktoré sa radi s deťmi pohrajú a zároveň ich aj postrážia. Tak vznikne priestor pre rodičov, aby si mohli trochu sadnúť, oddýchnuť, dať si dobrú kávu alebo čaj a popritom sa porozprávať s ostatnými rodičmi. Tiež nikdy nechýba občerstvenie aj pre tie naše ratolesti. Návštevníkom pravidelne organizujeme zaujímavé prednášky (o zdravom vývine detí, o bezpečnosti, atď…)

 

RS-Klub

RS-Klub je určený pre žiakov 7. – 8. ročníka ZŠ. Príchod do klubu je individuálny. Začína každý pondelok o 14:30. V klube máme občerstvenie, krátky organizovaný program, hry a tému. Mimo organizovaného programu sa hráme hry ako stolný futbal, ping-pong, billiard a podobné. Decká majú kopec voľného času, ktorý môžu ľubovolne stráviť hrami v bezpečnom prostredí.

Reset

Nízkoprahový klub RESET vznikol v roku 2005 ako reakcia na potreby mladých ľudí v obci, ktorí nemali kde a ako tráviť svoj voľný čas. Klub je svojím spôsobom bezpečnou alternatívou ulice – ponúka neštruktúrovaný program, kde si každý vyberie čo chce robiť, pokiaľ je to v súlade s pravidlami. Je určený pre mladých ľudí od 13 rokov a je otvorený jedenkrát týždenne, v piatok od 19:30 do 22:00. Počas klubu je možnosť zahrať si pingpong, stolný futbal, biliard, stolové hry, k dispozícii je aj bufet, malá knižnica, PC a kreatívna dielňa (kreslenie, ručné práce, modelovanie).

Krúžky

Šikovné ruky

Klub pre deti ktoré radi niečo vytvárajú. V tomto klube máme pre deti kreatívne ručné práce, pri ktorých sa zabavia a kreatívne odreagujú. Pracujeme s rôznymi materiálmy, ako papier, textil, plastelína, vlna. Výtvory si môžete pozrieť na našom Facebooku.

Krúžok modelovania

Každý štvrtok, od 14:00 tvoríme s deťmi zaujímavé výrobky, sošky, magnetky, misky, a iné rôzne predmety, podľa fantázie detí. Používame špeciálnu modelovaciu hmotu z múky a soli, ktorý necháme vyschnúť na vzduchu a potom maľujeme a zdobíme.

Podporili nás